Casca Axxis Hornet S SV Vintageclub B1

AXXIS
[3]
RON 450.00 buc
LIvrare GRATUITA - comenzi peste 199 RON
AXXIS
Paypo logo
Buy now, pay in 30 days
Show more
Financing through Online Credit smart by BT Direct
Calculate the rate
Marime
Cod produs 4339C24112

Description

Casca Axxis model Hornet S SV Vintageclub B1 negru mat (ochelari soare integrati) – omologare noua ECE 22.06

Caracteristici:
• calota exterioara fabricata din termoplastic injectat (ABS);
• interior cu densitate multipla pentru o rezistenta crescuta la impact (HIRP);
• casca se livreaza cu: 2 viziere secundare (ochelari soare integrati) – una transparenta si una neagra;
• interior complet detasabil si antialergic;
• materiale antialergice;
• materiale ingnifuge;
• sistem inchidere casca micrometric – permite legarea castii foarte rapid;
• marimi disponibile: XS-XXL;
• greutate:
– calota mica (marimi XS-M): 1110 +/- 50gr;
– calota mare (marimi L-XXL): 1150 +/- 50gr.

Accesorii disponibile:
• cozoroc: 65 lei – cod produs: 181302101.

Omologari:
– ECE/ONU22.06;
– DOT.

Completeaza experienta

What customers are saying

3.3 out of 5 stars
Based on 3 votes
5 stars
0%
4 stars
67%
3 stars
0%
2 stars
33%
1 star
0%
Do you own or have used the product?
Post review
M
Marian
02 May
Am comandat, mulțumit de calitate, dar poate îmi recomandați și niște ochelari protecție vânt, la viteza mai mare nu e ce trebuie!
D
Deniss
10 Mar
Verified purchase
Casca este exact ce trebuie pe distante scurte si oras.
Constructie robusta si aerodinamica buna, aspectul vintage e perfect pt un cafe racer.
Din cauza deschiderii mari nu este potrivita pe distante lungi la viteza mare, plangi mai rau decat cand luai bataie de la mama cu furtunul de la albalux :)
Atentie se zgarie foarte repede
L
Letai Gergo
03 Sep 2025
Verified purchase
Salut.Casca este fenomenală din punct de vedere constructie si protectie urechi la viteza dar, nu am plâns atâta in viata mea cat imi lacrimeaza ochii peste 80 la ora cu viziera pusa.aerodinamica e praf tot curentul de aer este dirijata de jos in sus pe ochi,dupa 50 de km parcursi zici ca esti drogat asa ochi rosii ai.Echipa bikermag tot respectul,seriosi si prompți.o zi faina