6%
Cizme moto impermeabile ALPINESTARS ORIGIN
RON 999.00
buc
RON 1,068.00
buc
LIvrare GRATUITA - comenzi peste 199 RON
Financing through Online Credit smart by BT Direct
How can we help?
Description
Cizme moto impermeabile ALPINESTARS ORIGIN
Cizmele ALPINESARS ORIGIN DRYSTAR sunt construite din microfibra durabila si usoara cu o rezistenta marita la abraziune. Cu zonele de flexare de tip acorden si o noua forma a talpii, cizmele ORIGIN DRYSTAR sunt confortabile, in timp ce ofera o buna mobilitate.
Membrana integrata DRYSTAR ofera 100% impermeabilitate.
Caracteristici:
Cizmele ALPINESARS ORIGIN DRYSTAR sunt construite din microfibra durabila si usoara cu o rezistenta marita la abraziune. Cu zonele de flexare de tip acorden si o noua forma a talpii, cizmele ORIGIN DRYSTAR sunt confortabile, in timp ce ofera o buna mobilitate.
Membrana integrata DRYSTAR ofera 100% impermeabilitate.
Caracteristici:
- Partea exterioara construita din microfibra usoara rezistenta la abraziune.
- Membrana impermeabila DRYSTAR integrata intre captuseala si partea exterioara pentru performante sporite indiferent de conditiile climatice.
- Zona de flexare de tip acordeon din partea frontala se prelungeste si in spate in zona calcaiului.
- Cizmele sunt certificate CE EN 13634:2017
- Protectii dublate pentru glezna si maleola, pozitionate intre captuseala si partea exterioara pentru un confort sporit si protectie in punctele cheie.
- Intarituri peste degete pentru protectie si confort
What customers are saying
5 stars
50%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 star
50%
Do you own or have used the product?
Post review
A
Adrian
24 Nov 2022
Pentru mine, cel mai important criteriu este respirabilitatea. Orice altceva este complementar.
Ok, stiam ca nu sunt cele mai performante la acest capitol, dar acestea nu respira deloc. Dar deloc!
De fapt, nu numai ca nu respira, dar probabil fac si condens, altfel nu-mi explic. Nicio alta pereche de incaltaminte, din cate detin, nu se umezeste in interior la 10 grade C, chiar si dupa o ora de purtat. Stand pe motor, nu alergand!
Efectiv sunt niste cizme de cauciuc.
Daca nu le-as fi purtat deja, le-as fi returnat fara sa clipesc. Cea mai scumpa incaltaminte inutila cumparara vreodata. Cine mai are nevoie de ploaie?!
Ok, stiam ca nu sunt cele mai performante la acest capitol, dar acestea nu respira deloc. Dar deloc!
De fapt, nu numai ca nu respira, dar probabil fac si condens, altfel nu-mi explic. Nicio alta pereche de incaltaminte, din cate detin, nu se umezeste in interior la 10 grade C, chiar si dupa o ora de purtat. Stand pe motor, nu alergand!
Efectiv sunt niste cizme de cauciuc.
Daca nu le-as fi purtat deja, le-as fi returnat fara sa clipesc. Cea mai scumpa incaltaminte inutila cumparara vreodata. Cine mai are nevoie de ploaie?!
M
Marius Michailov
29 May 2022
Excelente!
