Seventy Degrees Manusi moto iarna SEVENTY DEGREES SD-T5

10 Review-uri
289 Lei
Marime:
Culoare: Negru-Gri-Portocaliu
La comanda

Durata de livrare: 2-10 zile lucratoare daca produsul este disponibil la furnizor

Limita stoc
Adauga in cos
Cod Produs: SD13005174 Ai nevoie de ajutor? 0726321604
Adauga la Favorite Cere informatii
  • Descriere
  • Caracteristici
  • Review-uri (10)

Descriere:
• compozitie: piele ecologica, neopren, Stretch Fabric (WinterTex – 100% waterproof), Polartherm lining cu Thinsulate, Lycra intre degete;
• manusi iarna – oferta comfort termic la temperatura joase;
• culoare: negru;
• marime: S-2XL;
• omologare: CE.

Compozitie si descriere:
• exterior manusa:
– partea exterioara: piele ecologica, membrana 100% Waterproof (WinterTex);
– Lycra intre degete;
– palma: piele ecologica;
– protectie pe exterior;
• interior manusa:
– membrana 100% impermeabila;
– interior din material Polartherm;
– interior izolat termic (Polartherm cu Thinsulate);
• 1 sistem de inchidere ale manusii:
– 1 inchidere in exteriorul incheieturii.

Anotimp utilizare: Iarna

Impermeabil: Da

Material: Textil

Gen: Barbat

Daca doresti sa iti exprimi parerea despre acest produs poti adauga un review.

Review-ul a fost trimis cu succes.
Achizitie verificata

DRAGOS TANASE,

Am folosit manusile la o temperatura exterioara de cca 15 grade. Mi-a fost foarte cald cu ele. In ciuda faptului ca sunt pt temperaturi scazute se manevreaza usor cu ele (semnalizari, claxon etc) Recomand fara retineri!

Raspunde

A fost util acest review?

Achizitie verificata

Dragos,

Preluate de la curier acum 2 zile. Comanda a fost foarte repede livrata, citatea manusilor este conform descrierii.
Marimile de pe sait corespund perfect (in cazul meu). Nu am purtat manusile inca, asa ca nu va pot impartasi alte impresii despre ele. Materialele sunt de calitate foarte buna. Sunt nerabdator sa vad cum ma vor proteja de frig pe la 5-10 grade Celsius.

Raspunde

A fost util acest review?

Achizitie verificata

Gheorghe Costea,

Produs conform așteptărilor. Am probat anterior manusile și eram convins asupra măsurii. Am comandat mărimea xl pentru nr.10, se potrivesc foarte bine.
Manusile nu sunt extraordinar de groase, dar sa fim sinceri nu am văzut moto mergând pe zăpada. Pentru vremea rece de primăvara sunt bune. Pe scurt, un produs bun pentru prețul lor. Recomand atât produsul cât și magazinul. Băieții de acolo sunt ok.

Raspunde

A fost util acest review?

1 persoana a considerat acest review util!

Achizitie verificata

Ionut Dragu,

Confortabile chiar si pentru palme mai mari, rezistente la umezeala, tin la tavaleala dar nu la temperaruri sub zero, mai ales la drumuri mai lungi. Pentru acasa-job-acasa si alte mici fâțâieli sunt suficiente.

Raspunde

A fost util acest review?

1 persoana a considerat acest review util!

Achizitie verificata

Cristea Adrian,

*Nimic de reprosat celor de la bikermag. PRO: Manusile au intarituri bune Se simt bine in mana si au materiale bune CONTRA: Am testat manusile la -3 grade noaptea, viteza undeva la 50-60km/h nu fac fata mai mult de 5-10 minute. Mentionez ca am purtat si niste manusi de bumbac subtiri pe sub. Nu recomand manusile acestea daca temperatura coboara de +5 grade. Nu sunt de iarna, sunt de sfarsit de toamna, inceput de primavara.

Raspunde

A fost util acest review?

4 persoane au considerat acest review util!

Achizitie verificata

Popa Catalin,

Comanda a venit la timp. Manusile sunt foarte bune, se simt bine in mana si nu imi mai ingheat mainile. Mai am si o geaca de la Seventy. Super multumit de amandoua. Recomand.

Raspunde

A fost util acest review?

Achizitie verificata

Rareș,

Mănuși excelente pentru sezonul rece

Raspunde

A fost util acest review?

Achizitie verificata

Radu-Andrei ILINCA,

Manusile sunt foarte calduroase, exact asa cum promite si descrierea.
Materialele din componenta manusilor sunt si ele de buna calitate oferind protectia si confortul necesar atatpt deplasari scurte in conditii vitrege dar si intr-un context de touring . Eu le-am testat la o temperatura de circa 10-12 grade C, pe o distanta de aprox 100 de km. Si la finalul calatoriei mainile mele, erau "aburinde" semn ca vor rezista cu brio si la temperaturi mai joase.
Pt alegerea marimii recomand size chart-ul de pe site-ul producatorului Seventy Degrees. Asfalt uscat!

Raspunde

A fost util acest review?

2 persoane au considerat acest review util!

Adrian Bragaru,

Foarte placute manusile. Nu lasa pic de vant sa intre, protejeaza bine incheietura mainii si in acelasi timp respira bine. In regim de autorstrada cu vand ai mainile perfect protejate. Pentru primavara, la 15-17 grade sunt nemaipomenite. Super tari oamenii de la bikermag. Spor!

Raspunde

A fost util acest review?

Achizitie verificata

Boldea Alin,

Au sosit a doua zi, de foarte buna calitate. Recomand cu incredere

Raspunde

A fost util acest review?

1 persoana a considerat acest review util!

Suport clienti Luni-Vineri 10-18, Sambata 10-14, Duminica inchis

0726321604 office@bikermag.ro
92735-9147-000000000000000000000000-7b2df061f6466307d4ca7813fabdb293

Compara produse

Trebuie sa mai adaugi cel putin un produs pentru a compara produse.

A fost adaugat la favorite!

A fost sters din favorite!